• Новак
Jivi Exfoliating Тело Измијте (Грејпфрут) | Нежни, Сулфат-Слободно Тело Измијте за Секојдневна Употреба| Природни со Органски Состојки | Направени за Сите Типови на Кожа | 14 f

Jivi Exfoliating Тело Измијте (Грејпфрут) | Нежни, Сулфат-Слободно Тело Измијте за Секојдневна Употреба|

DEN 369.36

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа значи без хемикалии, без parabens, и ништо синтетички.И производи кои се природни беа премногу скапи за нас да се користат секојдневно.НАПРАВЕНИ ВО САД - Ние го прават нашите тело измијте во мали серии во Северна Каролина од 100% природни состојки, така што ќе добиете висок квалитет на производот можете да им верувате.Jivi започна со проблемот.Значи, почнавме Jivi да се создаде вистински природни и прифатлива за нега на кожата опција со состојки ние сме среќни да покажат.СЕКОЕ ШИШЕ ДОНИРА ЈАДЕЊЕ - За секое шише се купи, ние донира храна за Хранење Америка за да помогнат во ублажувањето глад во вашата заедница и пошироко.Само проверете на етикетата за да се види разликата!.Па решивме дека ако не можеме да јадеме, ние не треба да се хранат тоа да нашата кожа.Во речиси секоја заедница низ нашата земја, луѓе со кои комуницирате со на дневна основа, соработници и соученици, може да бидат принудени да направиме тежок избор : можам да јадат или да му платат киријата?можам да се хранат моето семејство или да ми инсулин?Како членови на тие заедници, ние сакаме да бидеме дел од решението.Кожата е најголем орган на нашето тело, и многу од она што ние се стави на тоа станува се апсорбира во нашата крвотокот.Или ние ќе се погледне на интернет и да се најде компании се истакнуваат неколку природни состојки што се користат, додека се крие или не на листата на останатите вештачки состојки (не е добар знак).ЧИСТИ НЕЖНО - Чисти без одземање хранливи материи или влагата од кожата, оставајќи целото тело, чувство хранети и освежен.Ние признаваме дека за нега на кожата е луксуз, и дека постојат луѓе околу нас кои се повеќе се занимава со она што може да се стави во нивните тела, отколку за нив.На тој начин ќе добиете голема кожата и да се помогне за подобрување на животот на луѓето околу вас.ПРИРОДНИ ЕКСФОЛИРАНЕ - Папаја ензими помогне да расчистуваме мртвите клетки од кожата да им даде на вашата кожа на жар и оставете го тоа чувство на помека и помазна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат