• Новак
Органски и Сите Природни Бебе и детски Шампон и Телото се Мијат, (пакување од 2) 73% сертифицирани органски од страна на звукот, без хемикалии, без сулфати, без parabéns, не

Органски и Сите Природни Бебе и детски Шампон и Телото се Мијат, (пакување од 2) 73% сертифицирани органски

DEN 430.80

Достапност
Достапно за нарачка

Сите природни состојки. 73% сертифицирани органски од страна на том.Без хемикалии, Без phthalates, Без сулфати, Без минерални масла, Не parabéns.Шеј путер и алое вера додаде за да се надополнува на кожата и губење на влагата.Произведено во САД.La Vie Природни обезбедува шампон и тело измијте се направени од сите природни ресурси.Секоја состојка е внимателно избрана и е или сите природни или е 100% сертифициран органски.Ова е производ можете да се потпираат за да се искапат и измијте ги вашите малечки преку љубовта на Мајката Природа е средства, одржувањето на косата и кожата здрави и среќни.Овој производ е : без хемикалии, без сулфати, без parabéns, не phthalates, без мирис, без минерални масла, нема против тестирање врз животни.Двете шеј путер и алое вера се додадени за да се заштитат, подмачкување и придавам влогови на вашите малечки на кожата и косата.Шеј путер е добро познат по неговите корисни својства, посебно заштита, навлажнувачки и подмачкување на кожата.Тоа е масти извлечена од орев на Африкански шеј дрвото и е широко се користи во козметичката индустрија за нега на кожа и коса поврзани со производи како крем, лекувам или лосион.Алое вера е вкусен фабрика, која е познат да имаат смирувачки, лекување и навлажнувачки својства.Сок од ова растение се најде во различни производи, вклучувајќи ги и пијалоци, лосиони, козметика, масти и др.Состојки се како што следува : Прочистена вода Органски Калиум Cocoate Органска Алое Вера Лист Сок (Aloe Barbadensis) Органски Глицерин Коко-glucoside (добиен од масло од кокос) Органски Шеј Путер (Butyrospermum Parki) Вештерка Шумска (hamamelis virginiana) Ванила Апсолутен (ванила и маслото од Јојоба).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат