• Новак
21 х 21 Инчи Бел Мермер Кафе на Маса Врвот Плоштадот Троседот Табела Врвот Пломба со Полу Скапоцени Камења Работа Пристоен Изглед

21 х 21 Инчи Бел Мермер Кафе на Маса Врвот Плоштадот Троседот Табела Врвот Пломба со Полу Скапоцени Камења

DEN 16680.00

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа Табела Врвот искуство ќе додадете шарм на вашиот затворен & отворено простор и ќе можат да уживаат во кафе, чај со вашите гости.Рачно изработени во Индија со умирање Пломба Работа, Pietra Dura Уметност од страна на Квалификувани Занаетчии кои се потомци на оние семејства кои ја изградиле Таџ Махал.Оваа Табела Врвот има полиран финиш.Едноставно ја бришам Маса со Влажна Крпа за да се задржи во Потрага Убава со Минимално Одржување.Додава висок стил на било Дневна Соба, Ходникот, Балкон, Спална, Кујна, Канцеларија, Патио, Тревник & Градина со оваа Елегантна и Современа Табела Врвот, која може да се користи како Кафе на Маса, од Страна на Маса, на Крајот на Маса, Патио Маса, Канцеларија Состанок на Маса, Ресторан & Бар Маси.Големина на & Материјал : Должина-21",Ширина-21", Дебелина - 15-20mm.Премиум Квалитет Индискиот Мермер и Полу Скапоцени скапоцени камења се Користат.Ако Сте Во Потрага За Нешто Прилагодите, Ги Споделите Со Нас И Ние Ќе Го Направи За Вас, Како На Вашиот Дизајн, Големина & Форма.На semiprecious камења инкрустирани се како што следува 1. Lapis Lazuli Сина камен 2. Malachite - Зелен камен 3. Тиркизна Светло Сина 4. Carnelian Црвениот Портокал 5. Мајка на Бисер - Бело сјајна 6. Abalone Школка Шарени Сјајна 7. Џаспер Браун Пакетот вклучува Табела Врвот Само.Пакување во екстра-густа пена амортизирање & силна картонот или ПВЦ кутија.Нозете, Стои или Бази не се вклучени во пакет.Ова е само Табела Врвот & Base / Нозе не се вклучени.Ако сакате База / Нозе ние ќе го добие прилагоди во Дрво / Мермер како на вашите барања.Купувачот мора да ги плати Обичај давачки или други даноци, ако сите применливи во земјата на дестинација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Индискиот Гроздобер Уметност и Занает, Канцеларија Состанок Табела Врвот Круг Мермер Ресторан Табела Големина

Оваа Табела Врвот искуство ќе додадете шарм на вашиот затворен & отворено место и можете да уживате вече

DEN 384.00

13 x 13 Инчи Кралската Мермер Троседот од Страна на Маса Врвот Камен Агол Табела со Пломба Уметноста на Граничните

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од ед

DEN 8040.00