• Новак
Castor & Pollux Organix Кутре Рецепт Органски Сува Храна Куче

Castor & Pollux Organix Кутре Рецепт Органски Сува Храна Куче

DEN 504.96

Достапност
Достапно за нарачка

Еден (1) 4.0 lb Торба - Castor & Pollux ORGANIX Жито Слободни Органски Кутре Рецепт Жито Слободни Сува Куче Храна.USDA органски сертифицирани пилешко куче храна што не содржи вештачки конзерванси, вкусови или бои.Пилешко и сладок компир куче храна која е хранлив се одликува со мешавина на superfoods, вклучувајќи органско масло од семе од лен, органски боровинки и органско кокосово масло.Органски куче храна направено без житарки, пченка, пченица или соја.Оваа органски житарки слободни куче храна содржи DHA за здрав развој на мозокот.Castor & Pollux ORGANIX Жито Слободни Органски Кутре Рецепт е зрно слободни сува куче храна направени со одговорно и воскресна, органски слободни опсег пилешко како #1 состојка.ORGANIX е USDA сертифицирани органски, па можете да им верувате дека тоа не содржи вештачки конзерванси, вкусови или бои, и дека тоа е направено со органски пилешко покрена одговорно, без било додаваат хормони за растење или антибиотици.Овој природен куче храна содржи загарантирана нивоа на DHA да го поддржуваат здрав развој на мозокот во вашиот кутре.Овој рецепт, исто така, е направено без житарки што го прави идеален за кучиња со чувствителни стомак.На органски производи кои се користат во овој сува кутре храна рецепт се одгледува одговорно, без синтетички ѓубрива или хемиски пестициди.Органски е, исто така, секогаш Не-ГМО, па можете да остатокот увери дека овој рецепт е направена без ГМО состојки.Оваа органски кутре рецепт е готви со љубов во некој органски сертифицирани САД кујна за вкусот на вашето куче ќе љубов.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат