• Новак
К2 Пумпи SPS05001TDK 1/2 HP Нерѓосувачки Челик Sump Пумпа со Директно-во Врзан Префрлате

К2 Пумпи SPS05001TDK 1/2 HP Нерѓосувачки Челик Sump Пумпа со Директно-во Врзан Префрлате

DEN 403.20

Достапност
Достапно за нарачка

Нерѓосувачки челик моторни домување и издржливи, леано железо база.Ги отстранува водата во 4200 GPH во 0' на лифт.Директно-во врзан плови се префрлите на автоматско работење.Енергетски ефикасни PSC масло-исполнет мотор.Топ suctions дизајн филтри остатоци и рачки до 1/4" цврсти материи.На К2 Пумпи 1/2 HP Sump пумпа со директно-во врзан плови префрлете се води 4200 GPH во 0' лифт, со максимална лифт на 29'.Моторот домување е изграден од нерѓосувачки челик со леано железо volute и печат плоча.На врвот вшмукување дизајн минимизира затнување, филтри остатоци и рачки до 1/4 инчи материи.Подмачкано горниот и долниот дел на топката лежишта.На енергетски ефикасни, масло исполнет PSC мотор обезбедува континуирана подмачкување и се протега на живот на пумпата.Испуштање големина е 1-1/2" или 1-1/4" FNPT адаптер вклучен.Доаѓа со 10' кабелот за напојување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат