• Новак
Егзотични Индија Големи Димензии кои Покажуваат Leela Radha Кришна со Лак.

Егзотични Индија Големи Димензии кои Покажуваат Leela Radha Кришна со Лак.

DEN 384.00

Достапност
Достапно за нарачка

Земја на Потекло : Индија.Производ Висина : 37.0 инчи.Производ Должина : 19.5 инчи.Производ Ширина : 8.1 инчи.Еден поглед на речиси сите Индиски скулптури открива дека Индискиот скулптори беа навистина не infatuated со фактички точни Анатомски описи на машки или женски форма.Наместо тоа, тие сакаат да го покажат телото идеализирана во таков начин што тоа стана сад исполнет со животна здив на живот.Идеално средство за пренесување својствени на Божественоста.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Изработката со Љубов Убава Големиот Буда Скулптури Направени во Месинг Подобрување на Убавината на Вашиот Дом

МАТЕРИЈАЛ : МЕСИНГ.ПАКЕТ СОДРЖИ : 1 СТАТУА.големина : 16x12x23 Инчен (DXŠXV).тежина : 21.600 кг.Грижа Инструкции : Ник

DEN 2215.20