• Новак
Топ Колекција Дама Правда Статуа - грчката Римската Божица на Правдата - Колекционерски Музеј Одделение Figurine (30)

Топ Колекција Дама Правда Статуа - грчката Римската Божица на Правдата - Колекционерски Музеј Одделение Figurine

DEN 983.76

Достапност
Достапно за нарачка

Рака-насликани во бронза заврши со боја акценти да се даде висока-квалитет изглед без да се жртвува детали.Идеален за пријатели или роднини кои се школуваат или спроведување на законот во кариерата, или оние кои се силни верници на правдата.Подоцна античките Грци славеа божицата Themis и нејзината ќерка Дига додека античките Римјани почитуван Justitia. ✔️ ИМПРЕСИВНА ГОЛЕМИНА – Мерки 30 инчи висок.Ве молиме бидете сигурни да проверите сите страна на Styrofoam за овие предмети.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : На мечот и рамнотежа зрак е безбедно спакувани. ✔️ ПРЕКРАСНИ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА – Figurine на Лејди Правда во маска за очи држи вага во една рака и на еден меч во друг додека се повлекува на змија. ✔️ ПРЕКРАСНИ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА – Figurine на Лејди Правда во маска за очи држи вага во една рака и на еден меч во друг додека се повлекува на змија.Прекрасен декор да се прикажуваат во вашиот дом, канцеларија, библиотека, или место на работа.Таа го држи нож под скали да се покаже дека доказите пондерирана на неговата заслуга во судот дојде пред казнување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

HYLSTJK Декоративни Статуа Статуа Скулптура Носорог Главата на Статуата Смола Статуетка Модерна Уметност Скулптура

Материјал : смола 24 23 37.5 cm.Таписерии изработка, живописен изглед, заштита на животната средина и трајно

DEN 695.76

Изработката со Љубов Убава Големиот Буда Скулптури Направени во Месинг Подобрување на Убавината на Вашиот Дом

МАТЕРИЈАЛ : МЕСИНГ.ПАКЕТ СОДРЖИ : 1 СТАТУА.големина : 16x12x23 Инчен (DXŠXV).тежина : 21.600 кг.Грижа Инструкции : Ник

DEN 2215.20