• Новак
Античките Einkorn Sourdough Стартер Култура Леб Квасец Sourdough Култура

Античките Einkorn Sourdough Стартер Култура Леб Квасец Sourdough Култура

DEN 477.36

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа Древна Einkorn sourdough леб стартер е многу жив и активен со умерено кисел вкус.Тоа е крем, со мека ванила белешки и млеко sourness. КРЕМ!Ние не беа сигурни дали таа ќе забележите оваа уникатна карактеристика на стартер и брашно, но таа не!.Нашите einkorn стартер навистина е нешто посебно.Нашите einkorn стартер навистина е нешто посебно.Активирање инструкции се на располагање на нашиот веб сајт.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат