• Новак
Salming Кампусот Аеро 35 Floorball Стап, Лево, Сина, 72 см

Salming Кампусот Аеро 35 Floorball Стап, Лево, Сина, 72 см

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Salming почетник floorball се држиме за помладите играчи. 72 см (83 cm вкупна должина) flex 35 вратило.Аеро Средината на ножот.За почетник floorball играчи 4'-2" 4'-4" високи.За играчи кои се пука право (од десната страна на вашето тело).На 2019 Кампусот Аеро 35 е голема вредност во помлад floorball се држиме за почетници.Мека flex 35 вратило со класичен Salming База контрола и популарната Salming Аеро Средината на сечилото го прави овој идеална прво да се држиме за млади floorball играчи.Достапни во 72 см и 77 cm должина за играчи 4'2" 4'6" високи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат