• Новак
Алуминиум Легура Ќор-Сокак, Лесна Женска Тема Столб Висока Цврстина M4x0.7mm за работното парче Поврзување Структура за Поддршка(Должина 10мм)

Алуминиум Легура Ќор-Сокак, Лесна Женска Тема Столб Висока Цврстина M4x0.7mm за работното парче Поврзување

DEN 1941.60

Достапност
Достапно за нарачка

Колоната често се користи да се одвои простор на објект на површината, или да го поправи делови заедно и да играат дополнителни структурни поддршка улога.Комплет содржи 10 алуминиум легура столбови, кои се лесни за употреба и да го замени, и често се користи за CNC workpieces.Изработен од алуминиумска легура материјал, има голема сила и силна еластичност, не е лесно да се носат по долгорочна употреба.Со стандардни M4 x 0.7 мм женски навој, конекцијата е точната и прецизна и лесна.Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.Функција : 1. Колоната често се користи да се одвои простор на објект на површината, или да го поправи делови заедно и да играат дополнителни структурни поддршка улога.2. Со стандардни M4 x 0.7 мм женски навој, конекцијата е точната и прецизна и лесна.3. Изработен од алуминиумска легура материјал, има голема сила и силна еластичност, не е лесно да се носат по долгорочна употреба.4. Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.5. Комплет содржи 10 алуминиум легура столбови, кои се лесни за употреба и да го замени, и често се користи за CNC workpieces.Спецификација : Предмет Тип : изборен Круг Standoff Material : Алуминиум alloy Outer Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 in Surface : Anodized Purpose : Површината простор интервал, структурна поддршка Пакет Листата : 10 x Круг ќор-сокак.

Спецификацијата

Item Type:
Round Standoff
Material:
Aluminum alloy
Outer Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Surface:
Anodized
Purpose:
Surface space interval, structural support
Package List:
10 x Round Standoff :

Со стоката дадена додека купуваат