• Новак
Камерата Целосно Кафез за BMPCC 4K 6K Blackmagic Дизајн Џеб Кино Камера 4K & 6K Кафез со Ладна Чевли/хексадецимален Клуч

Камерата Целосно Кафез за BMPCC 4K 6K Blackmagic Дизајн Џеб Кино Камера 4K & 6K Кафез со Ладна Чевли/хексадецимален

DEN 1439.76

Достапност
Достапно за нарачка

【ПРОФЕСИОНАЛНИ】-кафезот е исклучиво наменета за да се обезбеди заштита и монтажа опции за bmpcc 4 K 6 K Blackmagic Дизајн Кино Камера 4 K & 6 K, тоа ќе не блокира било копчиња на камерата и вие сте во состојба да пристапите не само на батеријата, но дури и на SD-картичка.Тоа може да се користи на DJI Ronin S или Zhiyun Кран 2 gimbal стабилизатор МОЗА воздух 2 gimbal. 【СТАБИЛНА И ЗАШТИТА】-Сигурно цврсто преку 2 навртки на врвот и на дното, 2 монтажни мали иглички се користи за да се спречи вашата камера од извртување.Гумени влошки на дното се заштити вашата камера тело од гребење. 【ПОВЕЌЕ ПРОШИРУВАЊЕ 】-Овој кафез доаѓа со повеќе монтажа точки, како што се 1/4" & 3/8" навој дупки, ладно чевли и 3/8" лоцирање на дупки за ARRI стандард, ви овозможи да прикачите повеќе додатоци, како што се микрофон, SSD носител и на врвот се справи. 【НАТО ЖЕЛЕЗНИЧКИ】-Функции вградени во нато железница која ви овозможува брзо ослободување додатоци со НАТО се стега.Монтажа Страна Рачка за рачен снимање. 【Лесни, Но Силни】- Направена со воздухопловство алуминиум легура со високо-прецизен CNC техника, е многу цврст и здрав ,тежи 310g.За Производот : Ова е многу добро конструиран и изграден BMPCC 4 K/6 K целосна кафез.неговото додавање на повеќе удобен зафат на камерата.им овозможува на десетици конфигурации на додатоци благодарение на повеќе завртка месеци и ладно чевли додека се уште не дозволуваат пристап до основните пристаништа на камерата.Вграден-во Ален на звук/копче за хексадецимален клуч на носителот е убаво скриена под,и гумени влошки за основна плоча спречување на wiggles и гребнатини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Seafrogs Алуминиум Легура Нуркање се Справи со Фах Заградата Еден Справи со Рака Зафат Видео Стабилизатор Преносни

*Оваа стабилизатор собата е погодна за сите Seafrogs и Meikon камера домување, и исто така погоден за повеќето о

DEN 1044.96

Gimbal Противтежа, 3Pcs Стабилизатор Биланс на Тежини Алуминиум Рачни Стабилизатор Противтежа Рамнотежа Додатоци

Билансот противтежа на рачни стабилизатор може да го реши проблемот на мобилен телефон нервира поради �

DEN 282.96