• Новак
Xihe Наводнување Sprinklers 1/2 Инчи Градина Тревник Ротирачки Sprinkler Главата со Поддршка на Пластични Помине Градина Фарма Sprinkler Наводнување Наводнување 1pcs (Боја : 3I4 Црево)

Xihe Наводнување Sprinklers 1/2 Инчи Градина Тревник Ротирачки Sprinkler Главата со Поддршка на Пластични Помине

DEN 645.12

Достапност
Достапно за нарачка

Тревникот градина црево sprinkler е вашиот идеален избор за irrigating courtyards, отворено тревници, пастирски, градини, фарми, земјоделско земјиште, итн.Млазницата тема : 1/2 инчи тема.Млазницата радиус 7-12 метри.Работен притисок од 1,5-4kg.Протокот 0.8-2 кубни метри/час.Се користи за косилка за наводнување, градина и зеленчук, поле за наводнување, покривот ладење и други лето растенијата наводнување.Конекција црево : 1/2" 3/4"1/2" цревото внатрешен дијаметар е за 12mm3/4" цревото внатрешен дијаметар е за 17mm Nozzle тема : 1/2 инчи thread Nozzle радиус 7-12 meters Working притисок 1.5-4kg Flow 0.8-2 кубни метри/hour Packing количина : 1feature : Што е направена од еколошки материјали, директно покривање на прскање област, прскање вода косо, а потоа се капе на теренот како дожд (полу-atomized), без да влијаат на вода под притисок на култури, зеленчук и други садници!Прскање област.Спреј висина може да се прилагоди freely Scope на примена : Земјоделство, овоштарници, тревниците, градините, садници, градинарство, вили, индустриски наводнување и зелена заедници!Млазницата е лесно да се инсталира и има добри за заштеда на вода перформанси!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат