• Новак
Yinpecly 20Pcs М5 Круг Главата Бакар Солидна Заковки Fastener 0.2 Кол x 1.57 Должина за Електрични Апликации Бакар Заврши Тон Бакар

Yinpecly 20Pcs М5 Круг Главата Бакар Солидна Заковки Fastener 0.2 Кол x 1.57 Должина за Електрични Апликации

DEN 184.56

Достапност
Достапно за нарачка

【ГОЛЕМИНА】- Шапка дијаметар : 9mm/0.35"; Глава Дијаметар : 5mm/0.20"; месо тело Должина : 40mm/1.57". 【МАТЕРИЈАЛ】- Направени на квалитет бакар материјал, што е од исклучително висока отпорност на корозија и перформанси. 【ФУНКЦИЈА】 Круг на Главата Навртки може да се појачани за некои апликации да се подобри сила и издржливост; И да се зацврсти на занитвам, на крајот на месо тело е загрозено, притиснати или откачи по занитвам е вметната во работа-парче. 【АПЛИКАЦИЈА】- Бакар солидна заковки се ладни-формирана за подобрување на силата на бакарни производи, кои се идеални за електрични перформанси и отпорност на корозија; Поради своите декоративни жалба, бакар е идеален материјал за производство на функционални објекти, а неговата спроводливост го прави совршен за употреба кај електрични апликации. 【ЗАБЕЛЕШКА】- осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа; мерење дозволено грешка е 1-2mm.Големина : 5x40mm | Број на Предмети : 20.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Глава Копчиња со D Прстен, Ноктите Занитвам Цврст Структура Железо Материјал се Отстранува за DIY Торба Интерфејс

Мали се справи со е опремен со 360степен ротирачки Дпрстен, кој е лесно да се инсталира и разновиден.Погод

DEN 506.16