• Новак
Electromagnet, MQ8-Z45B, 117.6 N 24VDC MQ8 Electromagnet Цилиндрични Издржлив Индустриски Материјали Отворено за Индустриска Автоматизација Електромагнетниот Лифт Одржување

Electromagnet, MQ8-Z45B, 117.6 N 24VDC MQ8 Electromagnet Цилиндрични Издржлив Индустриски Материјали Отворено

DEN 950.40

Достапност
Достапно за нарачка

Производот е на висока отпорност на абење, лесно да се инсталира и да ги отстраните.Едноставна структура и сигурен дизајн.Широко се користи во индустриска автоматизација, градежни машини, производство на машини, дома машини и автоматски вендинг машини, итн.Ниска триење во текот на оперативниот може да бидете сигурни дека висока ефикасност и долг животен век.Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на производот.Функција : 1. Производот е на висока отпорност на абење, лесно да се инсталира и remove2. Ниска триење во текот на оперативниот може да бидете сигурни дека висока ефикасност и долг животен life3. Едноставна структура и сигурен design4. Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на product5. Широко се користи во индустриска автоматизација, градежни машини, производство на машини, дома машини и автоматски вендинг машини, итн.Спецификација : Предмет Тип на : DC Електромагнетниот Electromagnet Модел : MQ8-Z45 BVoltage : 24 VDCPrimary Сила : 10мм=58.8 NUltimate Сила : 0mm=117.6 NPower го Оценувате : 50%Номинална Циклус : 50/60hz Weight : Прибл. 510g / 18.0 oz Package Листа : 1 x DC Електромагнетниот Electromagnet .

Спецификацијата

Item Type:
DC Solenoid Electromagnet
Model:
MQ8-Z45B
Voltage:
24VDC
Primary Force:
10mm=58.8N
Ultimate Force:
0mm=117.6N
Power Rate:
50%
Rated Cycle:
50/60hz
Weight:
Approx. 510g / 18.0oz
Package List:
1 x DC Solenoid Electromagnet  :

Со стоката дадена додека купуваат