• Новак
Wagan (EL2547) Соларни e Моќ Коцка 1500 Плус

Wagan (EL2547) Соларни e Моќ Коцка 1500 Плус

DEN 3647.76

Достапност
Достапно за нарачка

1 засилувачи, комбинирана) и дигитален LED статус на батеријата индикатор.На plug and play Соларни e Моќ Коцка 1500 Плус harnesses на соларната енергија и обезбедува AC и DC моќност што е fume и бучава слободни, што го прави совршен за внатрешна употреба.Примерок апликации вклучуваат сијалица, радио, безжичен рутер, лаптоп или десктоп компјутер, thermoelectric ладилникот/потоплите, ТВ, фрижидерот/замрзнувач, микробранова печка, паметен телефон или таблет, итн. На Wagan Техника Соларни e Моќ Коцка 1500 Плус е крајната зелена преносни извор на енергија.Сигурно мора да има ставка за некој кој оди кампување, tailgates, скара, ужива на отворено, или сака мир на умот.Проширување - Дополнителни Соларни панели и батерии (двете се продаваат одвоено) може да биде поврзан подоцна за уште повеќе полнење и дополнување способност.Или надополнување на 100 АХ AGM/гел хибрид батеријата (45 проценти поголеми батерија од Wagan Техника е 2546 модел) со вклучени AC дома и DC возило адаптери.Нема собрание задолжителни!Нема гасови; без бензин потребни за снабдување со енергија; корисник пријателски и Еколошки безбедно.Оваа едноставна сите во една единица е подготвен да се користи надвор од кутијата, само полнење на батеријата.Заштитна маска е исто така вклучени. 1500 w континуирано и 3600 w врв пренапони моќ AC инвертор, две 115 volt AC места, два 12 volt места за дополнување DC уреди, два USB напојување пристаништа (5 volts, 2.Нема собрание потребно.Овој едноставен за работа, сите-во-едно одделение е подготвен да се користи по првичната на наполнетост на батеријата.Овој обновлив извор на енергија е исклучително лесен.1 засилувачи, комбинирана), и дигитален LED voltmeter екранот за проверка на статусот на батеријата.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат