• Новак
Мини Соларен Панел, 10Pcs 2V 100mA 0.2 W Polysilicon Мали Микро Соларна Ќелија Модул за DIY Проекти Светлина Играчки Полначот 54x54mm

Мини Соларен Панел, 10Pcs 2V 100mA 0.2 W Polysilicon Мали Микро Соларна Ќелија Модул за DIY Проекти Светлина

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

【ВИСОК КВАЛИТЕТ】- Висока ефикасност Поликристални соларен панел, со обезбедување на доволно енергија за DIY.Донесува Одделение Поликристални силикон, висока transmittance и висок квалитет на калено стакло, единствен процес да се направи компоненти убава и силна, анти-ветер и снег, зголемување на работниот век. 【МОМЕНТИ】- Висока конверзија цена, висока ефикасност производство.Одлична слаба светлина ефект. 【АПЛИКАЦИЈА】- Може да се користи за некои DIY соларна производи, како што се сончевата Светлина, играчки, наука проекти, електронски апликации, полнење батерии итн.Погоден за сите видови на ниско-енергетски апарати, како сончевата градина осветлување, мали дома осветлување систем, соларни улично осветлување, надворешна aux рекламирање и така натаму. 【СПЕЦИФИКАЦИЈА】- Димензија : 54 x 54mm/2.1 x 2.1 инчен (L*W); Дебелина : 3мм/0.12 инч.Оперативен Напон : 2 V, Работат на струјата : 100m A, Врв Моќ : 0.2 В. 【МИНИ ГОЛЕМИНА И ЛЕСНИ】- Овој процес на соларни панели светла површина светла, одлична пренос.Мини Димензии и мала тежина дизајн, Може да се стави во паричникот, преносни мала торба, многу удобен за носење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат