• Новак
ASAMURASAKI Остриги соја сос искусни сушени алги 60 листови (еко pack) Производи од Хирошима, Јапонија.

ASAMURASAKI Остриги соја сос искусни сушени алги 60 листови (еко pack) Производи од Хирошима, Јапонија.

DEN 1380.00

Достапност
Достапно за нарачка

Она што е остриги соја сос? .Висока класа tsuyu направени со вадење umami од свежи школки од Хирошима и се меша со овој соја сос.Во прилог на супа акции како што се bonito и кафеави поморските алги, додадете шеќер и слатка доброто во соодветен износ.Овој производ е добитник на Monde Избор Злато Награда.Најдобар квалитет на алги од Ariake Море, кој е еден од најдобрите производство на алги области во Јапонија, е зачинети со остриги соја сос.Ве молиме, чувајте ги подалеку од директна сончева светлина и на места со висока температура и влажност.Моделот Име : еко пакет.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат