• Новак
LZKW Хеликоптер Слушалки за да GA Адаптер, Црна Универзална 150cm/59.06 во Воздухопловството Слушалки Конвертор за Дејвид Кларк за Avcomm за АС

LZKW Хеликоптер Слушалки за да GA Адаптер, Црна Универзална 150cm/59.06 во Воздухопловството Слушалки Конвертор

DEN 1115.76

Достапност
Достапно за нарачка

ШИРОКА УПОТРЕБА : се Обезбеди ултра висока густина сунѓер и О прстен, погоден за Дејвид Кларк, за Avcomm, за АС, за Faro, итн.ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Само го користите овој адаптер и ќе имаат GA двоен приклучок дека може да се користи на речиси секој фиксно крило на авион.РАЗНИ КОНТАКТОТ : 3/16in микрофон приклучок, 1/4in звучник приклучок и U174 машки конектори.ПРАКТИЧНА CONTECTOR : Поврзете хеликоптер U174 слушалки на општата авијација (GA) gual plug авиони.ВИСОКА ИЗДРЖЛИВОСТ : Авијација слушалки адаптер е опремен со трајни и моќен заштитен жица, долготрајна употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Авијација Слушалки, Поништување Бучава Над Увото двонасочна Радио Авијација Слушалки со Микрофон за во Авион,

Вклучува H41СП ЗаднаГлава Слушалки & CCМОТ Серпентина да се Користи Кабел.Компатибилен со за полнење за Moto

DEN 1024.80

Летање Додатоци Авион Пилот Подароци Општа Авијација Пилот Слушалки, Авион Слушалки Пилот Слушалки, за Воздухопловство

24d B намалување на шумот претрес заштита, јасен глас и комуникација.Широк апликации универзална 3,5 мм џе�

DEN 2608.56

Хеликоптер Слушалки Продолжување Линија, Трајни Авијација Слушалки Адаптер за Продолжување Линија U-174 Моно-Канал

Оваа жица се користи за да се прошири стандард воена моно U174 / U приклучоци за да се поврзете на хеликопте

DEN 364.80