• Новак
Nikon AF-S FX NIKKOR 24-70mm f/2.8 E ЕД Вибрации Намалување Зум Објектив со Авто-Фокус за Nikon dslr фото Апарати

Nikon AF-S FX NIKKOR 24-70mm f/2.8 E ЕД Вибрации Намалување Зум Објектив со Авто-Фокус за Nikon dslr фото Апарати

DEN 3551.76
DEN 2400.00 -32 %

Достапност
Достапно за нарачка

За оние кои напредуваат на квалитетот на сликата, На AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.Додадете електромагнетно дијафрагмата за брзо авто-изложеност контрола плус заштита на Nikon е флуор грб на предните и задните стакло, и имаш крајната вреден работник за речиси секоја ситуација.Карактеристики : оптички прецизност до работ на рамката - прва за NIKKOR леќи, нов aspherical екстра-ниска дисперзија (ASP/ED) елемент е поврзан со традиционалните како, ЕД и HRI елементи за возбудливоста на ново ниво на оптички прецизност.Фотографиите и видеата се земе во еден прекрасен баланс на острината и мека blur ефекти, речиси без одблесокот, ghosting, кома, хроматска или сферични аберации, дури и во далеку рабови на рамка.Еволуцијата на Nikon е легендарниот 24 до 70 millimeter вреден работник.8 E ЕД VR испорачува.Пар со Nikon full-frame висока резолуција dslr фото, и достигнуваат нови нивоа на острината и јасност.Од студиото работат на полето задачи, еколошки настани, фотографии за HD видео, кога си поигруваше одлучувачки момент, секогаш ќе знаете што леќа за да го дофати.8 E ЕД VR испорачува.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. 4 запира на Вибрации Намалување за рачни и ниска осветленост, Nonstick стакло го прави полесно да ги исклучите вода, нечистотија и smudges.За да се заврши еволуција, AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8 константна бленда овозможува побрзо shutter брзина на замрзнување брза акција, прави една убава bokeh blur и врши брилијантно во слабо осветлување. *Врз основа на CIPA Стандард.8 константна бленда со електромагнетно дијафрагмата.8 E ЕД VR, исто така, вклучува Nikon е Вибрации Намалување слика за стабилизација технологија.Флексибилност, подобрени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат