• Новак
NIKON NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S Ултра-Широк Агол Зум Објектив за Nikon Z Mirrorless Камери (Продолжува)

NIKON NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S Ултра-Широк Агол Зум Објектив за Nikon Z Mirrorless Камери (Продолжува)

DEN 7366.80

Достапност
Достапно за нарачка

14-24mm ултра-широк, ултра-компактен зум со f/2.8 константна бленда.Извонредна оптика и резолуција низ целата рамка.Одлично за пејзажи, cityscapes, ноќно небо, архитектура, ентериери и животната средина портрети.Водоотпорна се изгради.Компатибилен со сите Nikon Z серијата mirrorless камери.Крајната ултра-широк зум.Ставовите преку NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S едноставно еп.Ултра-широк перспективи кои предизвик нашата смисла на обем.Јасност дека превезува вас.На ниво на детали треба да се види за да се поверува.Сите во најкраток, најлесниот и најпознатите разноврсна 14-24mm f/2.8 константна бленда зумирање на располагање.Оптимизиран за пејзажи, cityscapes, ноќно небо, архитектура, ентериери и животната средина портрети-тоа е леќа за преземање на тоа сите во.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат