• Новак
Canon EF 14mm f/2.8 L II USM Ултра-Широк Агол Фиксна Canon Објектив за Дигитални SLR фото Апарати

Canon EF 14mm f/2.8 L II USM Ултра-Широк Агол Фиксна Canon Објектив за Дигитални SLR фото Апарати

DEN 3551.76

Достапност
Достапно за нарачка

Леќата не Zoomable.Користи заден фокус систем, високо-брзина на ПРОЦЕСОРОТ и моќни прстен-тип USM со ревидиран електроника.Компатибилен со сите EOS Digital SLR фото апарати.8 и има гел филтер носителот на задниот дел на објективот.Додека нејзиниот голем дијаметар, висока прецизност aspherical и UD елементи, оптимизиран објектив елемент за позиционирање, и светкаат и дух-намалување на призмата слој, се осигура дека овој објектив обезбедува врвот оптички перформанси и во својот професионален класа, Канон е додадена други карактеристики фотографи прашувалеза подобрување на прашина и вода отпор вклучени околу планината, се префрлат панел и да се фокусира прстен, и тркалезна отворот што се создава убав позадина blur решение и го прави полесно да се признае надвор од фокусот сцена во помалку од светло осветлена услови.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Леќа изградба е 14 елементи во 11 групи.8 L USM леќа.Фокусна должина е 14mm, максимална бленда е 1 : 2.Дијагонала агол на гледање е 114° (на целосна рамка камери). 114º дијагонала видите.Од Производителот Дизајниран првенствено за остроумниот пејзаж и архитектонски фотографи, Canon EF14mm f2.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Вграден во леќите худ; прав и влага-доказ.8 L II USM леќа е идеално одговара за EOS-1 Ds Mark III е целосна рамка способност. 114∫ дијагонала видите.Вграден во леќите худ; прав и влага-доказ.Редизајниран оптика, вклучувајќи 2 со висока прецизност Aspherical елементи и 2 нови UD-стаклени елементи.Најблиску фокус растојание е 7. 11 група 14 елемент на дизајн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат