• Новак
Brightin Ѕвезда 50mm F0.95 Целосна Рамка Голем Отвор Објектив за Nikon Z Mirrorless Камера.

Brightin Ѕвезда 50mm F0.95 Целосна Рамка Голем Отвор Објектив за Nikon Z Mirrorless Камера.

DEN 10440.00

Достапност
Достапно за нарачка

Brightin ѕвезда 50mm F0.95 е голем отвор целосната рамка на прирачникот се фокусира на леќите.Ако отворот е поголем од Ф1.0, тоа може да се нарече ноќ Бог леќа.На 50mm фокусна сегмент, исто така, е најсоодветен фокусна сегмент за човечки очи.Ултра плитки длабочина на полето носи уникатен слики ефект, која е многу погодна за човечка улица убедливо и ноќна сцена портрети.Тоа им овозможува на фотографи за да се добие помала чувствителност и побрзо shutter speed во текот на ноќта и во слабо осветлување на животната средина.Под Ф1.2 бленда, тоа е во основа, граница.Во моментов, не постои F0.95 автофокус во светот, така што тоа е за сите, прирачник.Има 50mm F0.95 леќа е апсолутно кул искуства.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат