• Новак
Samyang 100 MM F2.8 Објектив за Sony E - Планината Врска

Samyang 100 MM F2.8 Објектив за Sony E - Планината Врска

DEN 10857.36

Достапност
Достапно за нарачка

Со максимална close-up зголемување или 1 : 1, ова макро леќа карактеристики живописни бои и мека надвор-фокусирајќи се, што го прави идеален објектив за close-up копии на сликите на цвеќиња и инсекти.ВНИМАНИЕ : фотографиите се покаже пример примероци; приложена леќа аспираторот може да се разликува од моделот.Објективот карактеристики 15 леќи во 12 групи, вклучувајќи висок рефрактивната леќа (HR) и екстра ниска дисперзија на леќата (ЕД) за да се намали боја аберации и непотребни светлина дисперзија, што резултира во висока резолуција во текот на сликата.Тоа исто така може да се користи како 100mm telephoto објектив за пејзажи и портрети.Samyang е 100mm F2.Објективот карактеристики 9 отворот ножеви кои се дизајнирани за да биде речиси полн круг кога отворот е затворена.8 ЕД UMC МАКРО е макро telephoto прирачник се фокусира објектив дизајниран за full frame сензор големини.8 што ќе ви овозможи да токму контрола на леќи на камерата при снимање под различни изложеност средини вклучувајќи релативно темно ситуации.Висок Рефракција и Екстра ниска дисперзија леќа елементи намалување на хроматските аберации ефикасно да се произведе одличен квалитет на сликата.Ова е производство-поврзани.Samyang е Ултра Мулти Слој (UMC) се користи за да се оптимизира светлина пенетрација и го минимизира светкаат и ghosting.8 отворот создава фантастична слика со плитки длабочина и мазна фокус опрема прстен овозможува прецизна прилагодување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат