• Новак
Othmro Имајќи Ракав 5mm Понесе x 9mm OD x 10мм Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 10PCS

Othmro Имајќи Ракав 5mm Понесе x 9mm OD x 10мм Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 10PCS

DEN 160.56

Достапност
Достапно за нарачка

★Понесе : 5mm; Надвор Daimeter : 9mm; Должина : 10мм. ★Подмачкување-слободни.Погоден за висок лизгачки брзина операција. ★Добра frictional сопственост.Одржување-слободни. ★Опремен со добар капацитет и перформанси. ★Широка примена како што се електрични опрема, апарати за домаќинство опрема, печатарски машини и машински алати.Othmro Имајќи Sleeve Features : 1. Sintered обичен лежишта се прават од прав-металуршки калај бронза, која има голем работна температура се движат од -80 степен целзиусови степени 120 степен целзиусови степени.2. Како добар frictional сопственост високо лизгачки брзина, Подмачкана Имајќи Ракави имаат мал коефициент на триење за 0.12-0.18.3. Масло импрегнација овозможува многу висока брзина брзина и ги прави погодни за ротирачки апликации.4. Sintered бронза bushings најмногу се погодни за апликации со ротирачки движења и каде што само-подмачкување на својствата на материјалот се prerequisit.Технички Параметри : Бренд : Othmro Material : Калај Бронза Понесе : 5 mm Outside Daimeter : 9 mm Length : 10 mm Package содржина : 10 x Sintered бронза bushings.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат