• Новак
Aicosineg Oilless Bushings 4mm Понесе x 6mm OD x 6mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 0406 Ракав Имајќи 3pcs

Aicosineg Oilless Bushings 4mm Понесе x 6mm OD x 6mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База

DEN 112.56

Достапност
Достапно за нарачка

【ДИМЕНЗИИ】- Понесе : 4mm/0.16 инчен, надворешен дијаметар : 6mm/0.24 инчен, Должина : 6mm/0.24 инчен,Суво триење коефициент μ : 0.04-0.2 ,Производ Број : 0406. 【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】-Јаглероден челик база со Бронза Sintered и композитен слој;Тоа нуди добра frictional сопственост, отпорност на абење и ниско ниво на бучава. 【ФУНКЦИЈА】- Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост. 【ПРЕДНОСТ】 Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси;Солидна триење Oilless Черупка може да оперативни за време на широк температура заѕвони, Погодни за апликации со лизгачки движења. 【АПЛИКАЦИЈА】-Широка примена како гром ,текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.Sleeve Имајќи Oilless Bushings /b>Description1.Обичен Лежишта се изградени со јаглероден челик како база, sintered porous бронза како свој interlayer, валани со PTFE и да Доведе соединение како внатрешна површина, и бакар-обложено на надворешната површина.2.Тоа нуди добра frictional сопственост, отпорност на абење и ниско ниво на бучава.3.Солидна триење Oilless Черупка може да оперативни за време на широк температура заѕвони.Погодни за апликации со лизгачки движења.4.Широка примена како гром,текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.Спецификација : Материјал : Јаглероден Челик База со Porous Бронза Sintered Finish : PTFE и да Доведе Валање, Бакар Plating Product Број : 0406 Factor (Суво Триење) : 0.04-0.2 Триење Фактор (Масло за Подмачкување) : 0.02-0.07 Понесе Дијаметар : 4mm/0.16 inch Outside Дијаметар : 6mm/0.24 inch Length:6mm/0.24 inch Package Содржина : 3 x Ракав Имајќи Oilless Bushings Tips : Spilt Линија не може да се користи за ознака.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат