• Новак
Стенли 54-028 FatMax AntiVibe Shingler Hatchet со Нож

Стенли 54-028 FatMax AntiVibe Shingler Hatchet со Нож

DEN 822.72

Достапност
Достапно за нарачка

Патентирана подесување вилушка дизајн намалува штетните вибрации кои можат да предизвикаат врвката за околу рака и повреди.Кован, еден-парче челична конструкција за зголемена сила и издржливост.Rim темперамент го намалува инциденти chipping или spalling.Ергономски дизајнирана рачка со гума зафат за зголемена удобност и ефикасност.Ограничен Доживотна Гаранција.Опис на производот Оваа Anti Vibe shinglers hatchet со сечилото е наменета за покривање монтери.На работ на ножот е за сечкање дрво тресе/ќерамиди & вклучува помине рецка за отстранување на стари ноктите.Штрајкот лице е дизајниран за да го поставите кров на ноктите, додека dowel му овозможува на корисникот со мерач за да го поставите се открие на секое парче шиндра.Сечење на сечилото во прилог на hatchet се користи за да се намали покриви почувствува & асфалт ќерамиди.Главата Тежина : 15 мл Целокупната Должина 12-3/4 (324mm) Идеален за инсталирање на ќерамиди и други покривни материјали Сечилото идеален за сечење покривни материјали Anti Vibe технологија минимизира вибрации и шок на влијанието Ексклузивни rim темперамент го намалува инциденти chipping или spalling Фалсификувани, еден-парче челична конструкција за сила и издржливост Лизга-отпорни рачка за сигурна контрола и удобност Прецизност избалансиран.Од Производителот Патентиран подесување вилушка дизајн намалува штетните вибрации кои можат да предизвикаат врвката за околу рака и повреди.Кован, еден-парче челична конструкција за зголемена сила и издржливост.Rim темперамент го намалува инциденти chipping или spalling.Ергономски дизајнирана рачка со гума зафат за зголемена удобност и ефикасност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат