• Новак
Charotis 52 Пропан/Јаглен 50W Мотор, од Нерѓосувачки Челик СКАРА скара за Цела Свиња, Овца, Коза - Модел SSGC1

Charotis 52 Пропан/Јаглен 50W Мотор, од Нерѓосувачки Челик СКАРА скара за Цела Свиња, Овца, Коза - Модел

DEN 4056.00

Достапност
Достапно за нарачка

50 W 200 кг/во мотор со ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА.Пропан/Јаглен свиња roaster.Бесплатни капак СКАРА и СКАРА ракавици.Нерѓосувачки челик јаглен тавата со јаглен мрежа за печење со јаглен.Нерѓосувачки челик капе тавата за печење со пропан.Charotis,ДОО е многу горд да се воведе уште еден одличен производ од нашата линија на плукаат rotisseries.Модел SSGC1 - 52" се Пропан / Јаглен комбо плукаат roaster.Ако ви треба ПЛУКААТ ROASTER дека може да се печено свиња, овца, коза, кокошки, мисирки, свинско рамената или нешто што тежи 80-100 lbs, тогаш ова е совршениот производ за вас.Нерѓосувачки челик капе тавата.Нерѓосувачки челик јаглен пан е вклучена за јаглен печење.Две 45" од не ' рѓосувачки челик пропан горилници - 20,000 BTU секој.Четири бразилецот решетки за покривање на целиот roaster - направени од 6 мм 304 од не ' рѓосувачки челик барови.Тешки моторни - 50 W - 200 кг/во вртежен момент.Вградениот термометар ќе ви помогне да се следи температурата.Температурата прикажана на термометар не треба да надминува 300 сте.С.Да се движат лесно, се додаваат четири отстранлив гума заклучување со завртување casters.На плукаат род е направен од тешки 1" нерѓосувачки челик плоштадот профил.Две од не 'рѓосувачки челик плукаат предници, две нозе загради и' рбетот вилушка ќе се одржи месо на плукаат, така што тоа не се движат на сите и вашиот компјутер ќе се кандидира многу глатко, без вибрации.На тешки 4 вртежи во минута,50 W, 200 кг/на.моторот има внатрешна единица која е специјално направено за овој скара.Моторот изолација има висока температура оценка и вентилаторот за ладење е дополнителна заштита за да се спречи прегревање.НЕ ИЗГОРИ ЈАГЛЕН И ПРОПАН ВО ИСТО ВРЕМЕ.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Л Б ФАБРИКА Прилагодливи Преносни Батеријата Управувани од Професионални Отворено СКАРА Скара Плукаат со Мотор,

Напојува со 2 алкална тип C батерии (не се вклучени), тоа може да ротирате месо за 912 часа, во зависност од г

DEN 6781.20