• Новак
само оган #8567 Јаглен Пепел Барабан од Нерѓосувачки Челик, Јаглен за Носител со Рачки, Одговара за Kamado Џо-Џо Помлад Скара

само оган 8567 Јаглен Пепел Барабан од Нерѓосувачки Челик, Јаглен за Носител со Рачки, Одговара за Kamado

DEN 983.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Димензии】Горниот дијаметар : 10.8"; Дното дијаметар : 8.2"; Висина : 3.7".Одговара за Kamado Џо-Џо Јуниор.Мерка вашата скара големина за да бидете сигурни дека овој пепел кошница одговара пред да нарачате. 【Слободно струење & заштеда на време Контрола на температурата】Нема повеќе затнат отворите за вентилација дизајн во дното скара, на тркалезна форма дизајн им овозможува на многу слободно струење да кружат околу страни, можете лесно може да се постигне високи температури.Тоа исто така може да се намали употребата на јаглен од страна на горење тоа поефикасно. 【Се направи се занимаваат со пепел не е тешко】Оваа јаглен кошница прави чисти повеќе едноставни и помалку хаотичен.Вие само треба да го подигнете ја рачката на скара (кога скара cools) и се тресат, и вишокот на пепел ќе падне во дното на скара без многу напор.Останатите достапни јаглен може да биде лесно да се reignited, ефикасно помага да се оддели јаглен блок со пепел повеќе прецизно и брзо. 【Тешки нерѓосувачки челик】Направен од висок стандард на прецизност-заварени нерѓосувачки челик со голема издржливост, цврстина и производ долговечност.Дури и да го користите за многу пати, тоа може да продолжи да се ослободите пепел и, совршен додаток за вашиот скари. 【Се поедностави исчисти од пепел процес】Пред да ја имаат оваа скара кошница, можеби ќе треба да се задржи мешање за да одберам употребливи јаглен за отстранување на пепел.Оваа бразилецот кошница ќе ви помогне да го расчисти брзо.Ако сакате чиста пепел-слободен кошница, користете обичен скара жица четка за да се scrape исклучи било големи малку и парчиња, натопете го во мешавина на сад детергент и вода.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат