• Новак
Дигитален Антенски 9dBi Wideband Omni Антена 4G/5G/LTE/WiFi 695-3000 MHz за Сите Превозници Вклучувајќи ги и Verizon, AT&T, T-Mobile DA-1252-PB (1 x 14 Темата - Црна)

Дигитален Антенски 9dBi Wideband Omni Антена 4G/5G/LTE/WiFi 695-3000 MHz за Сите Превозници Вклучувајќи ги

DEN 13199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Висока добивка, wideband куршум антената што во голема мера ја подобрува сигнал сила и брзина за сите мобилни оператори, вклучувајќи и Verizon, AT&T, T-Mobile, како и Wi Fi.Дизајнирани и произведени во САД од страна на Дигитални Антена, основоположник на куршум антена – се ПОГЛЕДНЕ за Дигитални Антенски логото на антената.Извонредна VSWR на помалку од 1,5 : 1 во сите 3 G, 4 G и 5 G бендови е еднаква на максимум зрачеше енергија за најдобри јачина на сигналот.Солиден УВ стабилна ПВЦ radome, пена исполнет за да издржи екстремни вибрации.Достапен во 4 нерѓосувачки челик монтажа опции : L-Заграда, 1" x 14 Теми, Дек Планината, и Воскресна Палубата Планината.Вклучува водоотпорна N женски конектор.ПОТРЕБНО (НЕ се ВКЛУЧЕНИ) 50ohm коаксијален кабел за поврзување на антена на мобилен уред, мобилен бустер, мобилните модем или Wi Fi рутер.Дигитални Антената е omni-насочен, куршум во облик на антена се обезбедува одлични перформанси од 695-3000 MHz и е идеален за мобилни или фиксни локации.Максимална ефикасност и растојание се постигне со својот физички resonant дизајн и исклучително VSWR на помалку од 1,5 : 1 во сите 3 G, 4 G и 5 G бендови.Ниска VSWR е еднаква на максимум зрачеше енергија од антена, обезбедување на максимална јачина на опсег.За употреба со сите Мобилен Превозници вклучувајќи ги и Verizon, AT&T, T-Mobile.За Употреба со било кој уред кој ги поврзува да мобилната мрежа или Wi Fi како што се рутери, модеми, засилена сигнал бустери & портали.Достапен во неколку монтажа опции за употреба на бродовите, објекти, постројки, M2 M и повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат