• Новак
Whatman 1232Z26PK 6775-1304 Puradisc 13 Шприц Филтер, 13mm, 0.45 µm PTFE (Пакување од 50)

Whatman 1232Z26PK 6775-1304 Puradisc 13 Шприц Филтер, 13mm, 0.45 µm PTFE (Пакување од 50)

DEN 4188.72

Достапност
Достапно за нарачка

13mm дијаметар од не-стерилен шприц за еднократна употреба филтер за филтрирање апликации. 0.45 микрометар големината на порите.Polytetrafluoroethylene (PTFE) мембрана за филтрација на примероци до 10m L јачина на звук.Полипропилен домување за трајност и отпорност на топлина.Женски луер заклучување на влезот, машки луер штекер.Whatman произведува и други објекти, вклучувајќи и специјализирани трудови, филтрација системи, пример собирање колекции, впивање и есеј набавки и општи додатоци за употреба во медицински, фармацевтски, биотехнологијата и еколошките тестирање индустрии.Основана во 1740, Whatman беше купена од страна Cytiva во 2008 година. Whatman е со седиште во Maidstone, Кент, велика БРИТАНИЈА.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат