• Новак
Advantec MFS 25JP020AN Шприц за Еднократна употреба Филтер Единица, Hydrophobic PTFE, Не-Стерилни, 25 мм Дијаметар, Полипропилен (Пакување од 50)

Advantec MFS 25JP020AN Шприц за Еднократна употреба Филтер Единица, Hydrophobic PTFE, Не-Стерилни, 25 мм Дијаметар,

DEN 3183.84

Достапност
Достапно за нарачка

Ниска протеини обврзувачки : погоден за воден протеини решенија.Нитрат-слободно : погоден за подземната вода филтрација.Природно хидрофилна мембрански филтер.Минимална примерок задржете-up.Филтер водни раствори и органски растворувачи.Оваа мембрана е разноврсна и се компатибилни со растворувач смеси кои се користат во HPLC, e.г.Acetonitrile/Вода.Advantec MFS нуди широк избор на филтер медиумите во погодно за еднократна употреба шприц филтри и 50mm во линија на филтерот за единици.На Акрилик(AC) и Полипропилен(PP) домување материјал се со висока чистота и пигмент-слободни.Лепила не се користат затоа што може да се увери filtrates нема да биде adulterated.Секоја единица е означен со идентификување на кодови denoting големината на порите, мембрана, и домување полимер.Полипропилен може да се autoclaved, акрилик не може.За пред-sterilized единици се види нашата стерилни листата.Dismic модели имаат женски луер-заклучување на влезот и машки луер лизга штекер.Labodisc-50 модели се во линија единици со 7-13.5 mm црево barb влезот и излезот конекции и влезот се пропустливи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат