• Новак
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 222SM100-TVPA - Сферични Ролери Имајќи - 100 mm ID, 200 mm OD, 92 мм Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Polyamide Кафез

ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 222SM100-TVPA - Сферични Ролери Имајќи - 100 mm ID, 200 mm OD, 92 мм Ширина, Директно

DEN 2332.80

Достапност
Достапно за нарачка

создаден дијаметар : 100 mm.температурата на работа опсег : Максимум +120 °C надворешен дијаметар : 200 мм.кафез материјал : Polyamide.вкупна ширина : 92 мм.Може да се користат во постојните инчен или метрички живеалишта, а со тоа намалување замена costs No голема промена бара да постоечки housings Comparable капацитет да солидна bearing Double-ред сферични дизајн обезбедува висок ти capability Internal само-усогласување ви дава поголема динамика неусогласеност capability Simplified инсталација со помалку делови, значи и помалку downtime One лого дизајн за фиксна или варијабилна аранжмани помага да се намали инвентар costs Specification : понесе дијаметар : 100 mmoperating температура опсег : Максимум +120 °Coutside дијаметар : 200 mmcage материјал : Polyamideoverall ширина : 92 mmcage тип : Надворешниот Прстен Guidedbore тип : Straightprecision оценка : Не Ratedouter прстен тип : Splitfinish/слој : Uncoatedinternal царинење : C0outer прстен ширина : 53 mmclosure тип : Openinner прстен ширина : 92 mmlubrication дупка тип : Подмачкување Ритам & Holefillet радиус : 2.1 mmdynamic капацитет : 360 k Nseries : 222 Sstatic капацитет : 465 k Nmaximum вртежи во минута : 1500 RPM.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат