• Новак
Rexnord Линк-Појас FCB22428E 1-3/4 Flanged Кертриџ Блок Сферични Ролери Имајќи

Rexnord Линк-Појас FCB22428E 1-3/4 Flanged Кертриџ Блок Сферични Ролери Имајќи

DEN 9631.92

Достапност
Достапно за нарачка

*Конструиран имајќи заптивки за зголемување имајќи живот.Нашите Рекс, Линк-Појас, и PT Одберете топката имајќи брендови веќе долго време се постави стандард за квалитет, издржливост, и перформансите што потрошувачите ги очекуваат.За над 100 години, Rexnord е доверлив име во топката лежишта.На два дела надворешниот прстен овозможува двојно статичка и динамичка неусогласеност капацитет на други лежишта на пазарот.Ние нудиме и изменуваат, и off-the-полица топката лежишта како и посветен инженеринг поддршка за да се обезбеди да добиете топка лежишта што треба. *Setscrew монтажа јака обезбедува безбедна и сигурна инсталација.Во прилог, на Линкот-Појас сплит-блок домување за својата валчести лежишта може да се drilled и прислушувани да се приспособат на сензори плус тоа вклучува pry бар слотови кои го прават тоа лесно да го отворите домување половини. *Овие индустриски лежишта користат индустрија-стандардни димензии дозволувајќи им на заменливост со други водечки брендови.Дополнителни статични неусогласеност дозволува капацитетот за неточности во процесот на инсталација, намалување на потенцијалот на предвремено имајќи неуспех поради инсталација грешка.Дополнителни динамичен неусогласеност капацитет accommodates зголемување на вратило движење за време на работата, намалување на потенцијалот за предвремена имајќи неуспехот се должи на движење и нерамнотежа.Линк-Појас Валчести Лежишта : Квалитет и Перформанси Линк-Појас валчести лежишта нуди високи перформанси, квалитет и сигурност.Линк-Појас PLB Подели Блок Сферични Лежишта се на друг начин Линк-Појас нуди сигурен решенија за секоја апликација. *Flanged Кертриџ Блок Сферични Ролери Имајќи 1-3/4" се роди дијаметар.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат