• Новак
Rexnord Линк-Појас B439L 2-7/16 Внесува (Unmounted Замени) Сферични Ролери Имајќи

Rexnord Линк-Појас B439L 2-7/16 Внесува (Unmounted Замени) Сферични Ролери Имајќи

DEN 9625.68

Достапност
Достапно за нарачка

Линк-Појас PLB Подели Блок Сферични Ролери Имајќи решенија нудат сплит сместен сферични ролери имајќи дека е drop-in компатибилен со повеќето стандардни системи.Rexnord е Линк-Појас валчести лежишта функција нашите две-парче надворешниот прстен, кој се однесува на водечките прашање на предвремено имајќи неуспех : неусогласеност.За над 100 години, Rexnord е доверлив име во топката лежишта.На два дела надворешниот прстен овозможува двојно статичка и динамичка неусогласеност капацитет на други лежишта на пазарот.*State-of-the-art високо приспособливи unmounted сферични валчести лежишта од стандард за средни до тешки.На овој Линк-Појас сплит-блок сферични ролери имајќи можат да се конвертираат во фиксна или проширување ролери имајќи во истиот домување со dimpled станови овозможувајќи за леснотијата на инсталација. *Овие индустриски лежишта користат индустрија-стандардни димензии дозволувајќи им на заменливост со други водечки брендови.Нашите Рекс, Линк-Појас, и PT Одберете топката имајќи брендови веќе долго време се постави стандард за квалитет, издржливост, и перформансите што потрошувачите ги очекуваат.Линк-Појас PLB Подели Блок Сферични Лежишта се на друг начин Линк-Појас нуди сигурен решенија за секоја апликација. *Сферични Ролери Имајќи 2-7/16" го понесе дијаметар.На два дела надворешниот прстен адреси заеднички имајќи прашања во областа – без потреба да го замени лежишта, вообичаени прашања, како што вибрации, високи оперативни температури, бучава, со голема брзина и шок може да биде елиминиран преку брз и лесен за внатрешни корекција на грешки што може да се направи во оваа област.Rexnord е Линк-Појас валчести лежишта, исто така, обезбедува одлична запечатување options (опции) и имајќи пломби кои, исто така, може да се смени во поле со неколку различни опции има Линк-Појас ролери лого со соодветна печат за вашата апликација.Линкот-Појас ролери имајќи линија овозможува флексибилност да ги менувате лагери за вашата апликација, без целосна замена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат