• Новак
Timken (Torrington) 23136EJW33 - Сферични Валчести Лежишта - 180 mm ID, 300 mm OD, 96 mm Ширина, Директно ги Понесе, Челичен Кафез Кафез

Timken (Torrington) 23136EJW33 - Сферични Валчести Лежишта - 180 mm ID, 300 mm OD, 96 mm Ширина, Директно ги

DEN 1053.60

Достапност
Достапно за нарачка

создаден дијаметар : 180 mm.внатрешни царинење : C0. надворешен дијаметар : 300 mm.кафез материјали : Челик Кафез.вкупна ширина : 96 mm.Timken високи перформанси сферични валчести лежишта функција индустрија-водечки оптоварување рејтингот и топлинска референтната брзина.Со еден од најширока придонеси во индустријата, Timken високи перформанси сферични валчести лежишта се справи со висок радијална товари, како и axial товари во двете насоки.До 2.5° на вратило неусогласеност може да бидат сместени.Зголемена површина finishes Optimized внатрешни geometry Industry-водечки оптоварување ratings Nitride појачани челик кафез со лицето слотови(W33) Стандард за подмачкување дупки и ритам во надворешниот ring Specification : понесе дијаметар : 180 mminternal царинење : C0outside дијаметар : 300 mmcage материјали : Челик Cageoverall ширина : 96 mmbore вид : Прав.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат