• Новак
23260EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез Јапонија

23260EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез Јапонија

DEN 1545.60

Достапност
Достапно за нарачка

Предмет : 23260 EW33 Сферични Ролери Имајќи.Тип : Nachi Сферични Ролери Имајќи.Кафез : Бронзени Кафез.Димензии : 300мм x 540mm x 192mm/Метрички.ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 300мм. 23260 EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез 300мм x 540mm x 192mm Направени во Јапонија 23260 EW33 Nachi Сферични Валчести Лежишта, Бронза Кафез, Направени во Јапонија, 23260 EW33 внатрешен дијаметар е 300мм, на 23260 EW33 надворешниот дијаметар е 540mm и 23260 EW33 ширина е 192mm. * Предмет : 23260 EW33 Сферични Ролери Имајќи * Тип : Nachi Сферични Ролери Имајќи * Кафез : Бронзени Кафез * Димензии : 300мм x 540mm x 192mm/Метрички * ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 300мм * OD (надворешен дијаметар) : 540mm * Ширина/Висина/дебелина : 192mm * Големина : 300 x 540 x 192 мм * Количина : Еден Имајќи * Динамичко оптоварување Cr : 4,950,000 N * Статички на оптоварување Кор : 6,250,000 N * Ограничување на Брзината : * Маст за Подмачкување : 720 ВРТЕЖИ во минута * Масло за Подмачкување : 900 ВРТЕЖИ во минута * Направени во Јапонија Nachi Сферични Валчести Лежишта Nachi Сферични Валчести Лежишта се особено погодни за апликации каде неусогласеност можат да произлезат од грешка во монтажа или од окно девијации.NACHI Сферични Валчести Лежишта се произведени во голем број на дизајн и материјал конфигурации во зависност од типот на апликација и големина на лого.Nachi Сферични Лежишта имаат две дизајни, редовни сферични валчести лежишта и сферични ролери удар лежишта.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат