• Новак
SKF 22228 CC/W64 - Сферични Ролери Имајќи - Цврст-Масло Исполнет - 140 mm ID, 250 mm, OD, 68 мм Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен Кафез

SKF 22228 CC/W64 - Сферични Ролери Имајќи - Цврст-Масло Исполнет - 140 mm ID, 250 mm, OD, 68 мм Ширина, Директно

DEN 2150.40

Достапност
Достапно за нарачка

создаден дијаметар : 140 мм.статичен капацитет : 202328 lbf.надворешен дијаметар : 250 mm.температурата на работа опсег : 0 °F до 185 °F. вкупна ширина : 68 мм.Отпорни на s Keeps на нафта во position Brings повеќе масло на лежишта од grease Can го издржат големи 'g' forces Keeps загадувачи out Environmentally friendly Specification : понесе дијаметар : 140 mmstatic капацитет : 202328 lbfoutside дијаметар : 250 mmoperating температура опсег : 0 °F до 185 °Foverall ширина : 68 mmcage материјал : Steelbore тип : Straightbearing материјал : Steelouter прстен тип : Не Splitcage тип : Внатрешен Прстен Guidedinternal царинење : C0application : Метал производство, Хартија мелници, Челични лимови-плоча, плочи, ленти, експлозијата печка, Апарат за кранови, и пијалаци, Камен и камен транспортери, Shipyardsclosure тип : Openfinish/слој : Uncoateddynamic капацитет : 167033 lbf.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат