• Новак
Климакс Метал Вратило Јака, Поставете Завртка Тип, од Нерѓосувачки Челик, 303 9/16 Понесе x 1 OD

Климакс Метал Вратило Јака, Поставете Завртка Тип, од Нерѓосувачки Челик, 303 9/16 Понесе x 1 OD

DEN 309.12

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Setscrew јаки имаат подобри држи моќ кога се вратило материјал е помек од setscrew материјал.Се најде во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи менувачот собранија, моторни основи, алатни машини, се вози шахти, земјоделски орудија, медицинска опрема, и хартија и челик мелница опрема, меѓу другите.Нерѓосувачки челик 303 за поголема отпорност на корозија од челик или алуминиум.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Овој Климакс Метал setscrew вратило јака е направен од нерѓосувачки челик 303.Компанијата, основана во 1946 година, со седиште во Ментор, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 квалитет стандарди. Тоа е setscrew-тип вратило јака за апликации поддршка низок axial товари и едноставен за позиционирање.Оперативни температури се движат од -40 до 426 степени C (-40 до 800 степени (F).Тоа е направено од нерѓосувачки челик 303 за поголема отпорност на корозија од челик или алуминиум.И во двата типови, еден или повеќе завртки се одржи јаки во местото на вратило.Вклучува приклучок setscrew за обезбедување на јаката на вратило.На оперативни температури за овој гердан се движат од -40 до 426 степени C (-40 до 800 степени (F).Setscrew вратило јака за апликации поддршка низок axial товари и едноставен за позиционирање.Setscrew јаки и едно парче стегање јаки мора да биде инсталиран од страна на лизгање на јака текот на крајот на вратило, додека две-парче стегање јаки одвоени во две половини и може да се инсталира помеѓу компонентите на вратило.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат