• Новак
Borosil Squibb Круши во Облик на Стакло Separatory Funnels со Стакло Тапа (29/32) и PTFE Stopcocks, 1L (1000mL), 10/CS

Borosil Squibb Круши во Облик на Стакло Separatory Funnels со Стакло Тапа (29/32) и PTFE Stopcocks, 1L (1000mL),

DEN 1872.00

Достапност
Достапно за нарачка

Borosil Тип 3.3 Ниско-Проширување Borosilicate стакло.Borosil квалитет стакло производи, произведени од ист USP Тип 1, ASTM E-438/Тип I/Класа borosilicate стакло дека Северна Американски научници дошле да му верувате.Borosil Лабораториско Стакло нуди сигурен механичка сила, јасност и сигурност на конкурентни цени.Borosil Separatory Funnels се користи само-подмачкување, заменливи PTFE stopcock дека не бара маснотии или подмачкување со цел да се постигне казна, мазна контрола на проток.Стакло pennyhead тапа вклучени.За најдобри перформанси во светот, проверете Borosil Boroflo Завртка-Тема Separatory Funnels (Производ Семејство 6402).Borosil Separatory Funnels во согласност со DIN/ISO 4800. 60m L и 125m L опции не се опфатени во DIN/ISO.Достапни од 60m L да 2 L.Во соработка со Borosil Стакло Работи, Foxx Живот Науки е горд да се донесе највисок квалитет на Borosil Тип 3. 3 Borosilicate стакло во Северна Америка за прв пат.Произведени од ист USP Тип 1 borosilicate стакло дека Северна Американски научници дошле да му верувате, Borosil Лабораториско Стакло нуди сигурен механичка сила, јасност и сигурност на конкурентни цени.И благодарение на уникатен annealing процес, Borosil Стакло е стрес-слободен и неверојатно отпорна на термички шок.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат