• Новак
Алуминиумска Фолија-Scrim-Kraft Лента 6.8 Мили Гума Лепило (44150R) (Големина:6 (144mm) x 50Yd-8 Ролни По Случај)

Алуминиумска Фолија-Scrim-Kraft Лента 6.8 Мили Гума Лепило (44150R) (Големина:6 (144mm) x 50Yd-8 Ролни По Случај)

DEN 158.64

Достапност
Достапно за нарачка

Алуминиумска Фолија-Scrim-Kraft Лента 6.8 Мили Гума Лепило. 6" (144mm)x 50 Yd-8 Ролни По Случај. ** Алуминиумска Фолија/Scrim/Kraft Лента - Со Гума Лепило Опис : Мртов мека алуминиумска фолија / 3-начин fiberglass scrim / хартија превозникот обложени со агресивни лепило врши на 3.2 мили отстранлив хартија ослободување на лагер.Malleable фолија согласува добро да се нерегуларни и криви површини да се зголеми лепило контакт и да се обезбеди брз, позитивно се приближи до изолација површината.Се користи како затворање систем за fiberglass и минерална волна изолација на системи кои се соочуваат со фолија, за да го запечати шевовите и зглобовите на алуминиум со кои се соочуваат fiberglass дуктус одбор, и да се обезбеди пареа бариера која го обезбедува интегритетот на системот. 3" неутрални јадро.Физички Својства : Лепило синтетички каучук смола FSK Поддршка 4.8 мили Лента Дебелина (w/o лагер) 6.8 мили Лепливоста 90 мл/во Тркалање на Топката Капи 8 во Температура отпор -4°F до 176°F Алтернатива за Nashua #338 FSK 1200m x 730 M Господар Џамбо Ролни Достапни.Повик за цените.Answer : ___________________________ Note : физички својства наведени погоре се типични тест резултатите добиени од серија на лабораториски тестови и не треба да се користи за потребите на пишување спецификации.Пред да го користите овој производ, корисникот ќе ги утврди подобност на производот и за неговото користење; и корисникот презема сите ризици и обврски во врска therewith.Сите тест процедури кои се користат се во согласност со ASTM и PSTC методи.Ако ви треба помош кога нарачување : .

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Лента Логика 2 Инчен x 60 Јарди Повеќенаменски селотејп, Црвена, 10.0 Мили Дебели за Привремено Поправки, Етикетирање,

Одлично за времето бесплатен, HVAC, канал поправки и одржување.Влага и отпорни на абење 2" x 60 yds.Црвено (3 Пар

DEN 819.12

Стаклени Влакна Текстил Лента, Фирма Паста Лесно да се Инсталира селотејп Стаклени Влакна Мрежа Заеднички Лента

Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Tape Material : Стаклени Влакна Cloth Color : White Temperature Опсег : 20℃260℃Ко

DEN 484.80