• Новак
Brynnl Карбид Брус Set - 20pcs Карбид Ротари Брус Поставите Одговараат за Ротари Toosl со 3мм Сечење на Главата Дијаметар за Машини, Гравирање, Дупчење, Полирање, Дробење, Меле

Brynnl Карбид Брус Set - 20pcs Карбид Ротари Брус Поставите Одговараат за Ротари Toosl со 3мм Сечење на Главата

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Погодно】Оваа волфрам карбид брус поставите генерално можат да се управувано од страна на рачен електричен или пневматски алатки, а брзината е генерално 6000-50000 менува бројот на вртежи/мин.Нашите ротари датотека проекти се направени од високо-квалитет на високо-брзински челик, носат-отпорни, и издржливи, и имаат долг животен век. Секогаш осигурајте се дека вашиот брус месо тело е добро вметната во вашиот collet и стегната цврсто надолу. Носат око маска за да се заштитат очите од поднесоци.Спецификација : 1. Вкупна Должина : 1. 【Мулти-цел】Ротари датотека малку сет е главно се користи за гравирање, мелничката, полирање, chamfering, slotting, reaming, hollowing, beveling, итн. Материјал : Алуминиум 2.Повеќе Функции : 1.Ова е основна алатка за машини за ентузијасти и на прв избор за општа обработка, удобен и практичен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат