• Новак
Nexperia САД Inc. Диоди Низа Schottky 40V Sot323 (Пакување од 3000) (BAS40-05W,115)

Nexperia САД Inc. Диоди Низа Schottky 40V Sot323 (Пакување од 3000) (BAS40-05W,115)

DEN 11893.44

Достапност
Достапно за нарачка

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 120m A (DC) Површина Планината SC-70, SOT-323 Product Спецификација : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Rectifiers - Arrays Mfr : - Nexperia САД Inc.Пакет : - Лента & Ролна (TR)Сече Лента (КТ) Digi-Ролна Дел Статус : - Active Diode Конфигурација : - 1 Пар Заеднички Cathode Diode Тип : - Schottky Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 40 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) (по Диоди) : - 120m A (DC)Напон - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1 V @ 40 m ASpeed : - Мали Сигнал =200m A (Io), Било Speed Current - Обратна Истекување @ Vr : - 10 @ 40 VOperating Температура - Делница : - 150 °C (Макс)Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - SC-70, SOT-323 Supplier Уред Пакет : - SOT-323 Base Производ Број : - BAS401 : - $0.4000010 : - $0.33100100 : - $0.17560500 : - $0.115501,000 : - $0.078543,000 : - $0.070846,000 : - $0.0616015,000 : - $0.0523630,000 : - $0.0492875,000 : - $0.04620 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0070.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат