• Новак
XSHELE 4pcs KBPC3510 Мост Rectifier Диоди,35A 1000V Една Фаза,Полн Бран 35 Amp 1000 Volt Електронски Силикон Диоди,4-Пински

XSHELE 4pcs KBPC3510 Мост Rectifier Диоди,35A 1000V Една Фаза,Полн Бран 35 Amp 1000 Volt Електронски Силикон

DEN 194.16

Достапност
Достапно за нарачка

Ниска Моќ на Косата и Висока Ефикасност.Преку Дупка со #10 Шраф за Монтирање.Electrically Изолирани Метални Случај за Максимална Топлина Дисипација.Случај за Терминал Изолација Напон на 2500 V.Ниска Обратна Испуштање Струја.Нема.на Фази : слободен Фаза Повторувачки Обратна Напон Vrrm Max : 1k V Напред Тековната Ако(AV) : 35 A Мост Rectifier Случај Стил : Модул Напред Напон VF Max : 1.2 V, Бр.на Пиновите : 4 Pins Температурата на работа Max : 150°C Палета на производи : KBPC Серија Пакет вклучуваат : Спакувани во изолирани акрилик кутија и не ќе биде оштетен. 4pcs*KBPC3510.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат