• Новак
Том е на Мејн Prebiotic Природни Навлажнувачки Бар Сапун, Свежо Јаболко, 5 мл.

Том е на Мејн Prebiotic Природни Навлажнувачки Бар Сапун, Свежо Јаболко, 5 мл.

DEN 228.24

Достапност
Достапно за нарачка

ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : Содржи една 5-унца бар на Том е на Мејн Навлажнувачки Prebiotic Природни Бар Сапун во Свежо Јаболко Мирис.PREBIOTIC ФОРМУЛА : Prebiotic бар сапун помага да се задржи на кожата во здрав баланс преку промовирање на растот на добри бактерии.МИРИСА ГОЛЕМ : Природен сапун бар чисти кожата со овошен мирис.PARABEN-FREE САПУН : се Тестирани од страна на дерматолозите да се задржи вашите природната влажност на кожата.ПРИРОДНИ & ОДГОВОРЕН : Том е на Мејн сапун не содржи вештачки мириси и конзерванси и не се тестирани на животни.Не сите бактерии се лоши за вас.Том е на Мејн Prebiotic Природни Навлажнувачки Бар Сапун, со prebiotic состојка инулин, што помага да се промовира развојот на добри бактерии.Како навлажнувачки убавина бар, исто така, помага да се задржи вашата кожа влага.Плус, ако имате чувствителна кожа, ова дерматолог-тестирани prebiotic бар сапун е сулфат-бесплатно* и paraben-free.Уживајте во оваа Свежо Јаболко мирис бар сапун без вештачки мириси и конзерванси додека чистење природно.Цел Том од Мејн бар сапун и да се обиде својата други природни производи за лична нега.Том е на Мејн производи се користи само состојки кои ги исполнуваат своите рекреација стандарди за природни, одржлив и одговорно, помагајќи им семејства да живеат повеќе природно.Том е на Мејн е Заверен Б Корп и ги задоволува највисоките стандарди на социјална и животната средина, како и јавност.Компанијата донира 10% од добивката на добротворни организации посветени на децата се здравство, образование и животна средина.Ви благодариме за поддршката на Том е на Мејн. *Не содржи никакви сулфат-базирани surfactants.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Dove Мажите+Нега на Тело и Лице Бар Да се Чисти и Хидрат на Кожата на Телото и Лицето Чистење Повеќе Навлажнувачки

Dove Мажите+Грижа Чисти Удобност Тело и Лице Бар темелно чисти и хидрира за поздрав, појак кожата наспроти

DEN 1941.84