• Новак
Унисекс Зајакот Крзно Trapper Ushanka Руската Шапка Најлон Школка Windproof

Унисекс Зајакот Крзно Trapper Ushanka Руската Шапка Најлон Школка Windproof

DEN 719.76

Достапност
Достапно за нарачка

29%ВОЛНА/11%АКРИЛ/60%ПОЛИЕСТЕР МЕШАВИНА ТКАЕНИНА е издржлив и ви држи изолирани од зиморничав зима; ПАМУК/ПОЛИЕСТЕР ПЕРНИЦА ПОСТАВАТА обезбедува екстремни нивоа на удобност.ЗАЈАКОТ КРЗНО на earflaps, вратот и челото делови се наредени со 100% Реално Крзно за крајна топлина и мекост во подолу замрзнување температури; обезбеди исклучително toasty чувство за главата, ушите, лицето и вратот.WINDPROOF - совршен зимски trapper капа за било отворено активност како скијање, сноубординг, мотоциклизам, трчање, качување, лов или само dogwalking.РАЗНОВРСНА - увото клапи може да биде преместена под брадата како пилот шапка, или кон главата како руски Ushanka ако добиете премногу топло.ПАМУК ЛИЦЕТО МАСКА - ова функционална зима додаток се обезбедува лице одлична штит против зиморничав ветер и снег во ладно време.ГОЛЕМИНА : Средна Големина за 22"-23.2", 7- 7 3/8, 56-59 CM; Големи Димензии за 23.2"-24", 7 3/8- 7 5/8, 59-61 CM.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат