• Новак
Унисекс Зајакот Крзно Trapper Ushanka Руската Шапка Најлон Школка Windproof

Унисекс Зајакот Крзно Trapper Ushanka Руската Шапка Најлон Школка Windproof

DEN 886.80

Достапност
Достапно за нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 29%ВОЛНА/11%АКРИЛ/60%ПОЛИЕСТЕР МЕШАВИНА ТКАЕНИНА е издржлив и ви држи изолирани од зиморничав зима; ПАМУК/ПОЛИЕСТЕР ПЕРНИЦА ПОСТАВАТА обезбедува екстремни нивоа на удобност.ЗАЈАКОТ КРЗНО на earflaps, вратот и челото делови се наредени со 100% Реално Крзно за крајна топлина и мекост во подолу замрзнување температури; обезбеди исклучително toasty чувство за главата, ушите, лицето и вратот.WINDPROOF - совршен зимски trapper капа за било отворено активност како скијање, сноубординг, мотоциклизам, трчање, качување, лов или само dogwalking.РАЗНОВРСНА - увото клапи може да биде преместена под брадата како пилот шапка, или кон главата како руски Ushanka ако добиете премногу топло.ПАМУК ЛИЦЕТО МАСКА - ова функционална зима додаток се обезбедува лице одлична штит против зиморничав ветер и снег во ладно време.ГОЛЕМИНА : Средна Големина за 22"-23.2", 7- 7 3/8, 56-59 CM; Големи Димензии за 23.2"-24", 7 3/8- 7 5/8, 59-61 CM.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат