• Новак
GardenBasix Само за Наводнување Колонист Правоаголник Прозорец Кутија Сет од 6 за Внатрешна Растенија Дом Градина Модерни Декоративни Цвет Тенџере за Сите Куќа Билки Succ

GardenBasix Само за Наводнување Колонист Правоаголник Прозорец Кутија Сет од 6 за Внатрешна Растенија Дом Градина

DEN 767.76

Достапност
Достапно за нарачка

1, Абсорбента крпа може да им помогне на корените на растенијата го апсорбираат вода од дното на садот и чувајте ги на влажна почва.Нема потреба да се вода на растенијата, секој ден, тоа ќе ви помогне да се намали секојдневно полевање работа. 2, Со цвет тенџере со видливи нивото на водата прозорецот, можете лесно може да се набљудуваат кога и колку вода се истури, само истурете вода директно од водата доводното. 3, двојно-layer дизајн им овозможува на вишокот на вода да бидат сместени на дното на садот.Водата е одвоена од поставата и само се апсорбира од страна на абсорбента крпа.Тоа исто така го прави пресадување растенија повеќе погодно. 4, Тоа е идеално колонист за вашата градина, тремот, балкон, прозорец sill, кујната или дом и канцеларија. 5, Вклучува 6 planters : 3 круг цвет садови на 5 инчен дијаметар, висина е 6, 3 11 инчен долги правоаголни цвет садови, големина : 11" x 4.7" x 5.5" (Должина x Ширина x Висина); Растенија Не се вклучени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат