• Новак
WEIFAN CAI - Супа Тенџере лепи Binaural Голем Капацитет stewed Пилешко Тенџере 28cm Maifan Камен Тенџере Супа

WEIFAN CAI - Супа Тенџере лепи Binaural Голем Капацитет stewed Пилешко Тенџере 28cm Maifan Камен Тенџере Супа

DEN 3745.92

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа може да се готви и stewed, и се користи во едно тенџере да се реши проблемот на голем садови и голем износ на средства за чистење. 28cm binaural оброците, капацитет 6.8 L, за домашна употреба, супа, топло млеко, каша, чорба, рижото, хранливи и вкусни.Униформа на топлината - Надворешна алуминиумска легура внатрешни работи со maifan камен слој, рачка и капак се направени од залепени на дрво, елегантен и едноставен, висока температура отпор.Капакот со venting дупки се распределува притисокот во сад за да се спречи прегревање на супа.На дното на садот е дебел и да е рамна, погодна за отворен пламен/шпорет на гас/електрични керамички шпоретот/рерна, итн.Имајте на ум дека индукција шпорет не можат да се користат.Опис на производот Име на Производ : Супа тенџере Применливи објект : отворен пламен / шпорет на гас / електрични керамички шпоретот / печка Материјал : алуминиум легура + медицински камен слој + bakelite Капацитет : 6.8 L Забелешка : Прирачник за мерење на големината е 1-3cm грешка, се надевам дека за да се разбере.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат