• Новак
Цвет Тенџере Дупка Мрежа Подлога, Бонсаи Тенџере Дното Мрежа Мат Мрежа - 5PCS 11.8x7.9 Цврсти Полиетилен Градина е Дренажа Мрежа Дупка Екрани Мрежа Садови се Спречи Загуб

Цвет Тенџере Дупка Мрежа Подлога, Бонсаи Тенџере Дното Мрежа Мат Мрежа - 5PCS 11.8x7.9 Цврсти Полиетилен Градина

DEN 1473.60

Достапност
Достапно за нарачка

【Премиум Материјали】 : цвет тенџере подлога е направен од Полиетилен, тоа е издржлив и не е лесно да се деформирани.Таа има добра отпорност на корозија и може да се користи.Дури и ако се користи за долго време, тоа може да се задржи неговата оригинална рамна форма. 【Добро За Здравјето на Растенијата】 : Flowerpot заптивки може да се спречи загуба на почвата и root rot, обезбедување на здрав раст на растенијата. 【ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ】 : Со правоаголна мрежа мат е поголема од дното на општа цвет лента, како и мала отворот може да спречи почвата од паѓање од дното на цвет тенџере, без да влијаат на дренажа.Стави неколку квадратни влошки заедно за да формираат поголеми една или намалување во еден помал дел да одговара за различни големина flowerpots. 【Лесен за Употреба】 : По поставувањето на мрежата во дупка на дното на садот, да се пополнат на почвата во тенџере и растение на растение.Достапни во круг или квадратен облик за да се приспособат на различни големини и форми на садови. 【Широк Спектар на употреба】 : мрежа дупка цвет тенџере градинарството е погоден за голем број на внатрешна или надворешна растенија, како што се succulents, potted растенија, цвеќиња, бонсаи, итн.Применливи да бидат сместени на дното на керамички тенџере или flowerpot.Подобрување на breathability и да се спречи корен штета.Единствен мрежа, намалување на почвата истекување.Спречување на мали инсекти од оштетување на растенијата.Големина : 2mm дупка големина за подобро да се спречи загуба на почвата.Се сечат во било која форма треба да се вклопи во вашиот цвет садови.Имајте на почвата од мешање тоа со карпите на база,помага во спречување на влажен bottoms.Можете да се поклопуваат со мрежа подлога да тесен до дупка големина за да се задржи влажна средина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат