• Новак
Ориз шпорет (8-45L) комерцијални големи ориз шпорет, за кантина ресторан изградба на училиште, за 8-70 луѓе (Големина : 45L)

Ориз шпорет (8-45L) комерцијални големи ориз шпорет, за кантина ресторан изградба на училиште, за 8-70 луѓе

DEN 1860.00

Достапност
Достапно за нарачка

★Користење на црното злато не-стап внатрешен резервоар, греење шасија, подебел материјал, отпорност на корозија, отпорност на абење, потрајни, униформа отпорност на топлина, не е лесно да се деформира, и ориз е повеќе вкусни. ★Нерѓосувачки челик капак има пропустливи дупки, па готвење ќе не overflow тенџере, поради тоа што има не-стап внатрешниот слој, на ориз ќе не изгори, и преносни се справи со не е лесно да се укине и лесен за употреба. ★A simple one-touch готвење копчето за да започнете готвење циклус.По завршувањето, на топлина за зачувување на функцијата може да се активира, и готвење може да се заврши за кратко време. ★Анти-scalding рачка, може да застане и да се покрие ориз лажица.Таа е идеална ориз шпорет за куjни и хотели. ★Мулти-функција : ориз, суши ориз, каша, торта, јајце, чорба, итн., кој може да ги задоволи потребите на целото семејство и ресторани.Име : Ориз Cooker Heating метод : шасија heating Control метод : mechanical Spoon : 1 Measuring првенство : 1 Liner материјал : црното злато не-стап linercapacity : 8 L-1300 W : погоден за 8-12 people10 L-1600 W : погоден за 10-15 луѓе, 10 A socket13 L-1900 W : погоден за 15-20 луѓе, 10 A socket18 L-2500 W : погоден за 20-25 луѓе, 10 A socket23 L-3000 W : погоден за 30-35 луѓе, 16 A socket28 L-3500 W : погоден за 40-45 луѓе, 16 A socket36 L-4000 W : погоден за 50-60 луѓе, 16 A socket45 L-4500 W : погоден за 60-70 луѓе, 16 A штекер Функција : ориз, суши ориз, каша, торта, јајце, чорба, итн.1. Бројот врежани во лагер не е големината на потот, тоа е односот на вода да ориз, ве молиме да се разбере.2. Немојте да се грижите за напон проблем, ние ќе им даде на локалните конверзија приклучокот според твојата адреса.Ние ќе го организира испорака во рок од 1-2 дена по нарачка, и пристигнуваат во рок од 15-20 дена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат